Pielęgnacja - porady

Czym wyróżniają się pasty do zębów bez fluoru?

Osoby, które poszukują porządnej pasty bez fluoru, powinny jak najszybciej sprawdzić, co ma do zaoferowania produkt ecodenta. W ostatnim czasie coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych past i sięga po preparaty bez fluoru, które działają wybielająco i wzmacniająco.

Moda na pasty wybielające

Wiele osób niestety pomimo systematycznego szczotkowania i dbania o zęby nie może pochwalić się krystalicznie białym uśmiechem. Aby poprawić nieco odcień uzębienia warto wypróbować profesjonalne pasty wybielające ecodenta, które bezpiecznie rozjaśniają szkliwo zębów i zapewniają świeży oddech na cały dzień. Pasta ecodenta jest w 100% naturalna i nie zawiera w swoim składzie fluoru, SLS oraz sztucznych barwników. Z pasty tej powinny skorzystać także te osoby, które chcą unikną próchnicy i pozbyć się raz na zawsze nadwrażliwości dziąseł. Dzięki porządnej paście można błyskawicznie odbudować uszkodzone szkliwo i kompleksowo pielęgnować jamę ustną.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pastę?

Każda pasta wybielająca ma określony wskaźnik ścieralności RDA, dlatego też warto zwrócić na niego uwagę. Stomatolodzy zalecają, aby do codziennego użytku stosować pasty o wskaźniku ścieralności RDA na poziomie około 45. Pasty o wyższym wskaźniku powinny być używane raz na 1-2 tygodnie. Najsilniejsze pasty wybielające mogą pochwalić się wskaźnikiem nawet powyżej 80 RDA. Podczas ich stosowania należy jednak zachować ostrożność ponieważ można uszkodzić szkliwo. Przed zakupem nowej pasty warto skorzystać z doradztwa stomatologa.