Kosmetyki

Jak wybrać idealny płyn micelarny?

Płyny micelarne to kosmetyki nowej generacji. Służą one przede wszystkim do oczyszczania twarzy z resztek makijażu i tłustego sebum. Nie powodują podrażnień i zaczerwienień. Delikatnie myją skórę, odżywiają i regenerują. Przez wiele osób uznawane są za najlepsze kosmetyki do oczyszczania twarzy. Na polskim rynku są setki  różnych płynów micelarnych. Jak wybrać najlepszy?

Dostosowanie do rodzaju skóry

Duże firmy proponują serie kosmetyków dostosowanych do różnych typów skóry. Podobnie jest z płynami micelarnymi Garnier. Dostępne są we wersji dla cery wrażliwej oraz drugi dla skóry mieszanej i normalnej. Oba te kosmetyki mają trochę inne działanie. Płyn micelarny Garnier Cocolita dla cery wrażliwej ma w składzie składniki kojące. Dzięki ich zastosowaniu płyn nie tylko oczyszcza i usuwa makijaż, ale też koi. Druga wersja płynu micelarnego Garnier – zamiast ukojenia, przywraca skórze równowagę. Wybierając kosmetyk, warto zwrócić uwagę na to, dla kogo jest on przeznaczony.

Nowoczesne rozwiązania

Płyny micelarne to stosunkowo „młody” kosmetyk. Z tego powodu jest jeszcze całkiem spore pole do popisu dla jego ulepszenia. Warto rozglądać się za nowościami i szukać produktów o dobrym składzie. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w płynie micelarnym najmodniejszego olejku arganowego. Dzięki jego zastosowaniu, płyn micelarny Garniera zapewnia dodatkowe odżywienie skóry, jej miękkość oraz gładkość. Płyn ten jest kompromisem pomiędzy dwufazowym płynem do demakijażu, a klasycznym płynem micelarnym.