Kosmetyki

Czy warto inwestować w kosmetyki kolorowe?

Kosmetyki kolorowe, czyli te do wykonania makijażu mogą być skrajnie tanie, jak i bardzo drogie. Wiele osób kupuje te najtańsze lub choćby z półki drogeryjnej, ponieważ uważa, że są one wystarczające. Ale zwykle cena idzie w parze z jakością kosmetyku, a już na pewno z jego składem. Nie da się ukryć, że droższe produkty mają lepsze składy, często są cruelty free czy też cechują się lepszą wydajnością.

Jakie markowe produkty warto kupić?

Przede wszystkim dobrą inwestycją jest paleta cienie do powiek jak Nabla Dreamy. Po pierwsze ta paleta ma 12 cieni o różnej kolorystyce, ale dość neutralnej i ciepłej, z dodatkiem przyjemnych fioletów. Można w niej znaleźć cienie matowe i perłowe, a także metaliczne. Dlatego też można powiedzieć, że da się nią zrobić każdy typ makijażu.

 

Kwestia ważniejsza jest jednak jakość i pigmentacja, która jest bardzo dobra. Tak naprawdę jedna porcja cienia pokrywa kolorem oko, a to oznacza, że paleta będzie bardzo wydajna. Choćby to uzasadnia jej cenę.

 

Zawsze warto też kupić lepszy podkład do twarzy, ponieważ tak naprawdę to pomalowane oko i podkład, który rozprowadzamy na całej twarzy są najbardziej widoczne. Dlatego inne osoby będą na to zwracać uwagę i zauważą, że np. kolor jest brzydko dopasowany, albo też sam fluid zamiast kryć niedoskonałości będzie je podkreślał.

 

Na czym można oszczędzić?

Rozwiązanie jest proste: na narzędziach do makijażu. Wiele podkładów można rozprowadzać po prostu rękami, aby ładnie się wtopiły w cerę. Tak samo cienie do oczu można nakładać palcami lub pędzelkami o syntetycznym włosiu, które są tańsze od prawdziwego, a dają praktyczni taki sam efekt wykończenia makijażu.

 

Oferta sprzedażowa kosmetyków dostępna pod adresem: https://www.cocolita.pl/cienie-do-powiek/nabla-the-dreamy-eyeshadow-palette-paleta-cieni-do-powiek-2