męska broda wymaga odpowiednich kosmetyków
Akcesoria,  Kosmetyki,  Pielęgnacja - porady

Jaki zestaw do pielęgnacji brody dla początkujących?

Zapuszczanie brody po dłuższej przerwie ponownie powraca do mody, dlatego też wielu panów decyduje się na zmianę swojego looku. Aby móc pochwalić się piękną brodą warto jak najszybciej wyposażyć się w arsenał niezbędnych kosmetyków.

Idealny zestaw dla brodacza na start

Osoby początkujące powinny rozejrzeć się za podstawowymi kosmetykami i akcesoriami do pielęgnacji brody. Każdy profesjonalny zestaw do pielęgnacji brody powinien zawierać mydło albo szampon. W dużej mierze to właśnie dzięki tym kosmetykom będzie można szybko i dokładnie oczyścić brodę. Godne uwagi jest mydło rzemieślnicze, które w swoim składzie zawiera nie tylko oleje zmydlone, ale również specjalne olejki pielęgnujące i węgiel. Jeżeli chodzi o pozostałe kosmetyki, to przydać może się sprawdzony olejek, który rewelacyjnie odżywia brodę. Naturalny olejek jest doskonałym wyborem dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o suchej i swędzącej skórze.

Jakie akcesoria powinien zawierać dobry zestaw do brody?

Profesjonalny zestaw do brody powinien zawierać kartacz albo niezawodną szczotkę do brody. Dzięki tym niewielkim akcesoriom będzie można szybko wyczesać martwy naskórek i pozbyć się obumarłych włosów. Profesjonalny kartacz jest doskonałym wyborem również dla tych panów, którzy chcą zafundować sobie masaż skóry pod zarostem. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki masażom można poprawić krążenie krwi. Przydać może się również kieszonkowy grzebień do brody albo linijka do brody. Dzięki tym akcesoriom można precyzyjnie wyznaczyć linię policzkową. Przycinanie linii szyi nie jest łatwym zadaniem nie tylko dla osób początkujących. Dobry zestaw dla brodacza powinien zawierać również ostre nożyczki do pielęgnacji brody. Dzięki ergonomicznym nożyczkom można podcinać nie tylko brodę ale również wąsy. Najlepszym wyborem są nożyczki wykonane w całości z odpowiednio zahartowanej stali. Godny uwagi jest również zestaw do pielęgnacji brody, który zawiera pomadkę do włosów. Największym zainteresowaniem wśród brodaczy cieszą się gotowe pomadki o kremowej konsystencji i dość mocnym chwycie.