vichy neovadiol magistral
Kosmetyki

Krem Neovadiol Magistral od Vichy

Zazwyczaj po 25 roku życia na skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, czyli pierwsze zmarszczki – zwłaszcza w okolicy ust oraz oczu. Z biegiem lat skóra staje się coraz bardziej przesuszona, uwidaczniają się na niej także przebarwienia. Nic w tym dziwnego, w końcu przez tyle lat była wystawiona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak chociażby: brud, kurz, wiatr czy mróz. Jeśli o skórę dba się regularnie, równie od wewnątrz stosując odpowiednią dietę bogatą w kwasy Omega 3-6-9 oraz witaminy co od zewnątrz poprzez właściwą pielęgnacje to zmiany, które pojawiają się wraz z wiekiem, mogą być mniej widoczne.

Czym charakteryzuje się cera dojrzała?

Po 30 roku życia skóra starzeje się coraz szybciej. Pojawiają się kolejne zmarszczki. Wtedy już koniecznością staje się odpowiednie zadbanie o nią. U każdego człowieka efekty starzenia się mogą być zupełnie inne, u jednych pojawiają się zmarszczki w okolicy oczu, a u innych na czole.

Dzięki szerokiemu dostępowi do kosmetyków oraz ofert pielęgnacji skóry w gabinetach kosmetycznych można dobrać odpowiednią dla siebie pielęgnacje.

Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność przez to, że pojawiają się zaburzenia w produkcji kolagenu i elastyny. Przez to skóra traci również swoją jędrność i witalność. Pojawiają się także braki kwasu hialuronowego, przez co skóra może być przesuszona. Z wiekiem uszkodzeniu ulegają również naczynia krwionośne, co pogarsza ukrwienia skóry. Cera staje się szara i pozbawiona blasku, pomoże tu na pewno krem Neovadiol od Vichy.

vichy neovadiol magistral

Aplikowanie kremu w przypadku skóry dojrzałej

W pielęgnacji skóry dojrzałej ważny jest także sposób nakładania kosmetyków przeznaczonych do takiego typu cery takich jak np. Vichy Neovadiol Magistral. Kremu nie można zwyczajnie rozsmarowywać na całej skórze twarzy, a tylko delikatnie wklepać w nią. Dzięki temu pobudzone do pracy zostają naczynia krwionośne. Kremy na twarz należy nakładać zawsze w kierunku zgodnym z przebiegiem mięśni, a krem pod oczy od kącika wewnętrznego do zewnętrznego. Dzięki takim zabiegom wnikanie kremu w skórę będzie znacznie lepsze.