Kosmetyki

Odpowiednie kremy do cery trądzikowej

Trądzik może pojawiać się na twarzy, plecach, dekolcie oraz ramionach. Walka z nim dotyczy przede wszystkim młodych ludzi ale wypryski oraz zaskórniaki mogą również spotkać wielu dorosłych.

Wsparciem leczenia trądziku może okazać się odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej. Bez niej nawet najlepsze lekarstwa na trądzik mogą nie przynieść spodziewanego efektu. U dużej grupy pacjentów często odpowiednie dbanie o skórę za pomocą prawidłowo dobranych kosmetyków może być wystarczające w poprawie stanu skóry.

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI KREM DO CERY TRĄDZIKOWEJ

Zwracajmy uwagę na rodzaj i skład kosmetyków. Ważne jest aby kemy i preparaty były idealnie dobrane to rodzaju skóry. Jeśli cera trądzikowa jest podatna na podrażnienia i wrażliwa wybierzmy kosmetyki łagodniejsze. W składzie kremu do twarzy powinniśmy unikać alkoholu, mięty, olejków eterycznych oraz składników zapachowych. Dobrze jeżeli krem do cery z trądzikiem będzie zawierał naturalne składniki z wyciągu roślin takie jak aloes, rumianek, dzika róża, witaminy z grupy B.

KREM NA DZIEŃ

Kremy na dzień powinny poprzez odpowiednie nawilżenie pomagać w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno-tłuszczowej w naskórku. Krem do cery trądzikowej ma za zadanie matować, łagodzić podrażnienia oraz odbudować korzystną florę bakteryjną.

KREM NA NOC

Kosmetyki te mają za zadanie złuszczać naskórek, zmniejszać zmiany trądzikowe oraz regulować wydzielanie sebum. Kremy na noc zawierają więcej substancji biologicznie czynnych, niż krem na dzień dzięki czemu służą do wygładzania skórę oraz ujednolicenie jej kolorytu.

Oferta sprzedażowa krem do cery trądzikowej tutaj