Kosmetyki do twarzy

Pielęgnacja cery – krok po kroku

Zważywszy na to, że skóra na twarzy jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne – różne warunki pogodowe, klimatyzację, promieniowanie UV – należy dbać o nią najlepiej, jak się da. I to już od najmłodszych lat. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami pielęgnacji, aby cieszyć się na długo promienną cerą, pozbawioną niedoskonałości, wyprysków czy przebarwień. Nawet cera pokryta zmarszczkami może być zadbana.

Pielęgnacja cery – krok po kroku

Dobre traktowanie naszej cery, należy rozpocząć od prawidłowej diety. Powinna być ona urozmaicona, dobrze zbilansowana, co pozwala na dostarczenie wszelkich składników odżywczych. Kolejnym krokiem jest picie dużej ilości wody. Pomaga ona na naturalne oczyszczanie się skóry. Dopiero w trzecim kroku należy dobrać odpowiednie kosmetyki – żel do mycia buzi, dobre mleczko do demakijażu, bogaty krem przeciw zmarszczkom pod oczy i nawilżająca maska. Na kondycję naszej cery wpływ ma również uprawianie sportu. Wpływa to na dotlenienie całego organizmu.

Jak poprawnie wykonać demakijaż

Demakijaż twarzy należy rozpocząć od wstępnego usunięcia produktów z buzi. Można to zrobić za pomocą mleczka do demakijażu albo płyny micelarnego. Dobór produktów jest tutaj bardzo istotny. Ważne, aby płyn micelarny miał możliwie jak najprostszy skład, nie był zbyt tłusty ani zapychający. Po usunięciu wierzchniej warstwy, czas na dogłębne oczyszczanie. Najlepiej wykonać je za pomocą olejku lub żelu do mycia buzi.

Płyn micelarny z naturalnym składem można znaleźć na Drogeria.pl.