olejki
Kosmetyki,  Pielęgnacja - porady

Babciny patent, czyli olejek rycynowy na włosy i brwi

Olej rycynowy, zwany też rącznikowym, od pokoleń uchodzi za sprawdzony środek na wiele dolegliwości. Jest cenionym domowym lekarstwem przede wszystkim na problemy trawienne. A stosowany zewnętrznie doskonale odżywia suchą, zniszczoną skórę oraz kruche paznokcie. Olejek rycynowy na brwi oraz włosy (https://www.cocolita.pl/olejek-rycynowy) to kolejny sposób wykorzystania jego mocy. Obecnie ta gęsta, bursztynowa substancja jest na szeroką skalę wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym jako składnik wielu odżywek, kremów, wosków, a nawet perfum.

Zalety ze stosowania olejku rycynowego na brwi

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy wspaniale je upiększa. Już kilkutygodniowa regularna aplikacja przyciemnia oraz pogrubia delikatne włoski. Sprawia, że są one znacznie bardziej gęste, lepiej nawilżone i odżywione. Dzięki temu poprawia się kontur oczu, a spojrzenie nabiera wyrazistości i blasku.

Najwygodniej jest nakładać olejek rycynowy na brwi przy pomocy małej szczoteczki, na przykład ze zużytej już maskary. Trzeba jednak uważać, żeby nie zastosować zbyt grubej warstwy. Może on bowiem spływać do oczu i je podrażniać.

Korzyści z wykorzystania olejku rycynowego na włosy

Piękne włosy zależą w dużej merze od zdrowej skóry głowy oraz mocnych cebulek. Wcierane olejku rycynowego we włosy znacznie poprawia ich kondycję. Działa on bowiem grzybobójczo i łagodząco na stany zapalne. Reguluje także pracę odpowiedzialnych za wydzielanie sebum gruczołów łojowych. Na powierzchni skóry wytwarza ponadto warstwę okluzyjną, która jest zabezpieczeniem przed utratą wody.

Stosowanie olejku rycynowego do pielęgnacji włosów zmniejsza ich łamliwość oraz nieestetyczne rozdwajanie się końcówek. Nadaje im połysk, a poprzez odżywienie cebulek, przyspiesza ich wzrost.

Olejek rycynowy jest dodatkiem do szamponów, masek i odżywek. Można go również zmieszać z innymi olejkami. Najbardziej lubi towarzystwo arganowego, migdałowego oraz kokosowego. A zabieg olejowania najlepiej jest przeprowadzić 1 lub 2 razy w tygodniu. Preparat równomiernie rozprowadza się po całej długości włosów, a następnie zawija głowę w czepek i mokry ręcznik. Po upływie przynajmniej godziny, należy olejek zmyć.