krem przeciw wypryskom trądzikowym
Kosmetyki,  Kosmetyki do twarzy

Na jaki krem na trądzik warto się zdecydować?

Trądzik to powszechna dolegliwość nastolatków. Szpecące zmiany na skórze mogą mieć charakter łagodny i przejściowy, jak i bardziej nasilony i długotrwały. W każdym wypadku są one przyczyną kompleksów i spadku pewności siebie. Warto pamiętać o tym, że skóra problematyczna wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ jej brak może prowadzić do poważnych konsekwencji, a tym powstawania trwałych i widocznych blizn.

Czym należy się kierować wybierając kremy na trądzik?

W szerokiej ofercie drogeryjnej i aptecznej dostępne są kremy na trądzik, zróżnicowane pod względem składu i działania. Co ważne, podczas kompleksowej terapii skóry problematycznej warto sięgać po kilka produktów. Może to być na przykład krem nawilżający do cery trądzikowej lub produkt regenerujący, matujący czy antybakteryjny. Poszczególne preparaty mogą być stosowane na noc lub w trakcie dnia. Poza tym, podczas wyboru kontentego produktu należy się kierować jego składem oraz indywidualnymi potrzebami danej skóry.

W jaki sposób należy wybierać dobry krem na trądzik?

Jak wspomniano powyżej, dobry krem na pryszcze powinien uwzględniać kondycję skóry oraz jej indywidualne potrzeby. W pierwszej kolejności warto sięgać po produkty zawierające nadtlenek benzoilu, które są zwykle dobrze tolerowane. Mogą one zawierać różną zawartość składników aktywnych. Kurację warto więc dopasowywać do indywidualnych potrzeb danej skóry. Poza tym, leczenie zmian na skórze warto rozpoczynać od produktów o stosunkowo niskich zawartościach związków czynnych, które mogą ograniczyć nadmierną suchość skóry lub jej zaczerwienienie. W razie potrzeb częstotliwość stosowania produktów oraz zawartość substancji leczniczych można stopniowo zwiększać. Podczas kompleksowej kuracji warto sięgać po produkty o bardzo zróżnicowanym składzie. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie poszczególnych kosmetyków rano lub wieczorem. Podczas leczenia warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ograniczanie niekorzystnych zmian jest zwykle procesem długotrwałym oraz wymagającym regularności. Warto dodać, że pierwsze pozytywne efekty są zwykle widoczne dopiero po około dwóch miesiącach stosowania kosmetyków.