Pielęgnacja - porady

Jaka metoda depilacji będzie najskuteczniejsza?

Współcześnie zarówno wielu kobietom jak i mężczyznom zależy na utrzymaniu gładkiej skóry, nie tylko w okresie letnim. Niestety większość metod depilacji co prawda daje bardzo satysfakcjonujące efekty, jednak są one niestety krótkotrwałe.

Depilacja woskiem zimnym i gorącym

Choć z całą pewnością nakładanie wosku i zrywanie go plastrami nie należy do najprzyjemniejszych doznań, to jednak ta metoda pozbywania się niechcianego owłosienia jest z pewnością zdecydowanie bardziej długotrwała niż zastosowanie klasycznej maszynki (której popularności wraz z poznaniem innych metod depilacji w dalszym ciągu nie zmalała).  Przy dobrze wykonanej depilacji efektami cieszyć się można nawet przez 3-4 tygodnie. Depilację woskiem dzieli się na:

-gorącą, w której wosk podgrzewany musi być przez osobę, która zna się na tym doskonale. Co za tym idzie taka depilacja, aby nie powstały skutki uboczne przeprowadzana być powinna przez profesjonalne kosmetyczki w ich gabinetach;

-zimną, którą można spokojnie przeprowadzać w domowych warunkach. W przypadku takiej depilacji wystarczy rozgrzać wosk we własnych dłoniach, po czym zamocować na ciele i po pewnym czasie zerwać razem z włosem.

 

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to z pewnością najskuteczniejsza metoda do usuwania nawet tego najbardziej uporczywego owłosienia. Niestety jest ona dość droga, a przy tym aby osiągnąć możliwie jak najbardziej optymalne rezultaty konieczne jest co najmniej kilkukrotne powtórzenie całego zabiegu. Im więcej zabiegów tym lepiej. Efekt takiej depilacji może się bowiem utrzymywać nawet przez klika lat.

Oferta sprzętu do depilacji woskiem dostępna pod adresem: https://www.cocolita.pl/depilacja-i-golenie