Makijaż - porady

Matowe pomadki do ust – dlaczego warto je mieć?

Matowe pomadki do ust od kilku sezonów cieszą się bardzo dużą popularnością. Obecnie większość firm kosmetycznych ma w swoich ofertach takie produkty i trudno się temu dziwić. Maty mają naprawdę wiele zalet.

Wady i zalety pomadek matowych

Do głównych zalet matowych pomadek należy trwałość. W przeciwieństwie do szminek satynowych czy błyszczących matowe produkty do ust utrzymują się na ustach nawet do 8 godzin, jak nie dłużej. Oczywiście taka formuła ma też pewne wady, bo pomadki mogą przesuszać usta i podkreślać suche skórki, dlatego najlepiej używać ich wyłącznie na większe wyjścia.

Pomadka – z jakiej firmy?

Obecnie większość producentów kosmetyków ma w swoim asortymencie pomadki matowe. Co ciekawe niektóre produkty drogeryjne mają naprawdę dobrą jakość. Dużą popularnością cieszy się matowa szminka golden rose, która jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Dużą zaletą tego produktu jest również bardzo przystępna cena, bo szminki kosztują niecałe 30 złotych. Wybór jest duży, w ofercie firma ma również pomadki satynowe, a także błyszczące.

Duży wybór szminek golden rose można znaleźć w sklepach firmowych, ale również w sieci. Obecnie internetowe drogerie kosmetyczne są bardzo dobrze zaopatrzone, co więcej przeważnie ceny są przystępniejsze, niż stacjonarnie, więc warto przejrzeć internet.

Bez wątpienia warto zdecydować się na zakup i przetestowanie pomadki matowej, którą będzie można używać na większe wyjścia. Jest to bardzo dobry kosmetyk, do tego stosunkowo niedrogi.