Makijaż - porady

Po co stosować podkład?

Podkład to must have w każdej makijażowej kosmetyczce. Jest to bardzo popularny kosmetyk, który może pełnić wiele różnorakich funkcji.

Kryjące

Podkład ukrywa niedoskonałości cery. Pozwala wyrównać koloryt skóry i schować pod nim wszystko, co nie powinno być widoczne – na przykład zaczerwienienia, wypryski.

 

Matujące

To dobre rozwiązanie dla tłustej skóry, która ma tendencję do świecenia się i błyszczenia. Działanie podkładu można wspomóc specjalnymi bibułkami.

 

Rozświetlające

Dzięki nim cera jest promienna, wygląda na zdrową i wypoczętą. Jest to bardzo popularny trend w makijażu. Wygląda elegancko i stylowo. Taki podkład zapewni nam dobry wygląd nawet po nieprzespanej nocy.

 

Odżywcze

Podkład może być wzbogacony w witaminy tak jak bourjois healthy mix. Dzięki temu podkład może zastąpić dobry krem do twarzy, ale użycie jednego kosmetyku jest po prostu wygodniejsze i prostsze. Podkład też utrzymuje się na skórze dużo dłużej niż krem.

 

Ochronne

Podkład powinien też chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Healthy mix chroni przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry. Zanieczyszczenia powietrza wpływają też negatywnie na koloryt skóry i stan jej nawilżenia.

 

Nawilżające

Podkłady nawilżające pomagają utrzymać wysoki poziom wody w skórze. Jest to ważne przede wszystkim dla osób o suchej cerze. Woda jest niezbędna, aby skóra była przyjemna w dotyku i wyglądała zdrowo.

 

Antybakteryjny

Podkład może też pomóc w walce z problemami skórnymi, takimi jak trądzik. Antybakteryjna formuła ma ograniczyć powstawanie nowych zmian i pomóc w gojeniu się tych już obecnych.