Profesjonalny makijaż w domu
Makijaż - porady

Profesjonalny makijaż w domu

Żeby makijaż był kompletny nie wystarczy podkład i tusz do rzęs – to minimum dla odważnych kobiet o idealnych rysach twarzy. Reszta powinna zastanowić się nad zakupem palety do tak zwanego konturowania, która zapewnia możliwość wydobycia i podkreślenia tych części twarzy, z których kobieta jest zadowolona, a ukrycia defektów lub lekkiej asymetrii.

Najlepsza paleta do konturowania twarzy

Nie ma idealnego, uniwersalnego kosmetyku pasującego każdej kobiecie. Jeśli za konturowanie zabiera się osoba początkująca, powinna sięgnąć po kosmetyki w pudrze, które zdecydowanie łatwiej nałożyć. Większość, jak nie wszystkie marki kosmetyczne oferują gotowe palety do konturowania twarzy opatrzone dokładną instrukcją, która krok po kroku prowadzi przez proces prawidłowego konturowania twarzy. Dla osób zaawansowanych dobrym pomysłem będzie konturowanie na mokro, do którego świetnie nadają się kosmetyki w kremie lub specjalne sztyfty. Należy w odpowiedniej konfiguracji kolorów narysować na twarzy kreski, które potem trzeba bardzo dokładnie rozetrzeć, żeby ich granice idealnie wtapiały się w skórę.

Akcesoria do konturowania twarzy

Wybór pędzla do konturowania zależy od predyspozycji, gustu lub przyzwyczajenia – jest indywidualny. Jedni używają cienkich, precyzyjnych pędzli do nakładania bronzera i rozświetlacza, inni grubych i okrągłych, które raczej świetnie nadają się do końcowego blendowania makijażu. Standardowym jednak i najczęstszym wyborem jest ścięty pędzel z dwoma rodzajami włosia – do konturowania suchego – lub ścięty pędzel o bardzo dużej gęstości – do konturowania mokrego.

Tak czy inaczej ważne jest, aby dobrać kosmetyki pod siebie, a techniki konturowania uczyć się bez pośpiechu – najlepiej z pomocą doświadczonych osób