catrice hd liquid coverage
Kosmetyki

Jakie cechy powinien mieć dobry podkład?

Podkład to jeden z najważniejszych kosmetyków, a dla pań, które mają problemy z cerą – najważniejszy. Choć sklepowe półki pełne są kosmetyków tego rodzaju różnych marek, okazuje się, że wcale nie tak łatwo jest znaleźć idealny podkład. Często jednak jest to spowodowane tym, że nie do końca wiadomo, na co zwracać uwagę.

catrice hd liquid coverageOdpowiednie krycie

Większość kobiet chce dla siebie naprawdę solidnego krycia. Jeśli bowiem nawet nie ma się na twarzy wielu wyprysków czy zaskórników, bardzo mało kobiet może pochwalić się cerą o idealnie równym kolorycie. Jeśli jednak skóra nie jest w złym stanie, nie ma potrzeby stawiać na bardzo ciężki podkład, który da efekt maski. Optymalnym kryciem cechuje się na przykład podkład Catrice HD Liquid Coverage Cocolita, który satysfakcjonuje wiele kobiet o nieidealnej cerze.

Jaka konsystencja?

Na pewno dużo przyjemniej jest nakładać rzadki podkład niż ciężki i tępy, którego rozsmarowanie na twarzy to prawdziwa katorga. Nie tylko zabiera to wiele czasu i jest uciążliwe, ale też sprawia, że trudno jest rozprowadzić kosmetyk równomiernie. W takiej sytuacji zaś nietrudno o makijażowe wpadki, wśród których prym wiedzie widoczna linia podkładu na dolnej szczęce. Podkład w płynie Catrice HD, który – co ciekawe – aplikuje się pipetą, może być więc bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dodatkowe opcje

Mało który podkład zapewnia tylko krycie. W zależności od potrzeb swej skóry, warto więc wybrać na przykład podkład rozświetlający, matujący bądź nawilżający czy antybakteryjny. Dzięki temu można będzie zyskać na wykonywaniu makijażu.