Kosmetyki

Jakie zastosowanie ma olejek herbaciany?

Olejek z drzewa herbacianego może pochwalić się bardzo szerokim zastosowaniem. W dzisiejszych czasach jego olbrzymi potencjał wykorzystywany jest nie tylko w kosmetyce, ale również w naturalnym lecznictwie. Preparat ten działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie, dlatego też może pomóc przy leczeniu przeziębienia i wielu groźnych infekcji.

Zastosowanie w medycynie

Olejek herbaciany może pomóc nie tylko przy zapaleniach zatok i kaszlu, ale również przy zatkanym nosie i różnorodnych chorobach gardła. Produkt ten bardzo często stosowany jest także w różnorodnych chorobach skóry. Mowa tutaj nie tylko o grzybicy, ale również o ospie wietrznej i półpaścu. Na półkach sklepowych można znaleźć wiele sprawdzonych toników z olejkiem herbacianym, dzięki którym można raz na zawsze pozbyć się opryszczki i wyleczyć dokuczliwe zajady. Mało osób zdaje sobie również sprawę z tego, że preparat ten stosowany jest do płukania ust, ponieważ dzięki niemu można szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Stomatolodzy wykorzystują olejek herbaciany do usuwania kamienia nazębnego i infekowania jamy ustnej.

Szampony z olejkiem herbacianym

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szampony z olejkiem herbacianym na łupież. Jest to doskonały preparat dla tych osób, które muszą zmagać się z łojotokowym zapaleniem skóry. Dzięki niemu można znacząco ograniczyć wydzielanie się sebum i zatrzymać przetłuszczanie się włosów. Warto wspomnieć także i o tym, że do zwykłego szamponu można dodać kilka kropli olejku herbacianego, dzięki czemu można uzyskać niesamowity efekt.