serum z peptydami
Kosmetyki

Kiedy zdecydować się na zakup serum peptydowego?

Specjalistyczne serum peptydowe to produkt, na którego zakup decyduje się coraz więcej kobiet. Dobrej jakości serum wzbogacone o wartościowe peptydy pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu odżywienia skóry i przyczyni się do usprawnienia kluczowych procesów odnowy komórkowej.

Peptydy – co to takiego?

Peptydy należą do grupy organicznych związków chemicznych, powstających na skutek połączenia co najmniej dwóch cząsteczek aminokwasów. Peptydy stanowią jeden z głównych elementów budulcowych skóry i przyczyniają się do jej prawidłowego funkcjonowania.

Peptydy biorą udział w wielu procesach zachodzących w skórze, umożliwiając między innymi utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Cząsteczki peptydów odpowiadają również za poprawne funkcjonowanie procesów związanych z produkcją kolagenu.

Serum z peptydami – kiedy zdecydować się na zakup?

Mocno odżywcze serum peptydowe to produkt, który sprawdzi się doskonale między innymi w przypadku dojrzałej i wymagającej cery. Warto pamiętać o tym, że sekret skuteczności peptydów tkwi w ich niewielkich rozmiarach, dzięki którym mogą przedostać się one w najgłębsze warstwy skóry, trafiając bezpośrednio do źródła problemu.

Serum z peptydami pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, ponadto warto pamiętać o tym, że sprawdzi się nawet w przypadku osób ze skłonnością do podrażnień i alergii. Serum wzbogacone o peptydy poleca się także kobietom w okresie menopauzy – peptydy pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu objętości tkanek i zapobiegają nadmiernej utracie wilgoci.

serum z peptydami

Działanie serum peptydowego

Peptydy stosowane w kosmetyce cechują się kierunkowym i silnie skoncentrowanym działaniem, które pozwala na zwalczanie konkretnych problemów skórnych. Działanie serum peptydowego o właściwościach przeciwstarzeniowych objawia się między innymi wygładzeniem oraz mocnym ujędrnieniem skóry.

Oprócz tego serum bazujące na peptydach pozwala na poprawę owalu twarzy oraz widoczne rozjaśnienie przebarwień. Do efektów regularnego stosowania serum peptydowego można zaliczyć także głębokie nawilżenie i odżywienie tkanek oraz spowolnienie procesów starzenia się skóry.