krem Bioderma do cery naczynkowej
Kosmetyki,  Kosmetyki do twarzy

Cera naczynkowa – na jakie kosmetyki postawić?

Cera naczynkowa jest zmorą wielu kobiet, dlatego też warto dowiedzieć się w jaki sposób można sobie z nią poradzić. Na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych kremów, które przeznaczone są właśnie dla osób zmagających się z cerą naczynkową.

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Przy cerze naczynkowej występuje bardzo wysoki poziom estrogenu, który jak powszechnie wiadomo wpływa rozluźniająco na poszczególne ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu dochodzi do ich poszerzenia. Płytko położone pod skórą naczynka są bardzo widoczne, dlatego też cera nie prezentuje się zbyt okazale. Pękające naczynka do złudzenia przypominają pajęczą sieć. U większości kobiet pajączki pojawiają się pomiędzy 18-35 rokiem życia. Cera naczynkowa jest dużym problemem również dla kobiet w ciąży, dlatego też warto skorzystać z pomocy sprawdzonych kosmetyków.

Jakie kremy do cery naczynkowej wybrać?

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będzie zawsze krem do cery naczynkowej, który znacząco wzmacnia naturalną barierę hydro-lipidową skóry. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kremy z ceramidami. Jak powszechnie wiadomo głównym wrogiem cery naczynkowej jest oczywiście słońce, dlatego też warto poszukać kremów z porządnym filtrem. W Polsce w zupełności wystarczy ochrona na poziomie SPF30 – SPF20. Osoby, które wybierają się do ciepłych krajów powinny postawić na kremy z ochroną SPF 50.