przykładowa maseczka na twarz
Kosmetyki,  Kosmetyki do twarzy

Maseczki w płachcie na twarz – jak często robić?

Maseczka na twarz to ważny element każdej pielęgnacji. Zawiera bardziej skoncentrowane składniki odżywcze, dlatego pozwala na zaspokojenie najważniejszych potrzeb cery. Jak często jej używać, by była naprawdę bardzo skuteczna?

Maseczka na twarz – częstotliwość uzywania

Maseczki to kosmetyki do zadań specjalnych. Mają na celu dostarczyć skórze wszystkiego, czego ta może potrzebować – składników odżywczych, wygładzających, nawilżenia i wzmocnienia. I robią to idealnie, nawet w ciągu kilku minut. Są bardziej intensywne niż kremy czy serum, ale pielęgnacja nie może polegać tylko na nich.

Dlatego na co dzień stosuje się krem i ewentualnie serum, a maseczkę nakłada się wyłącznie 1-3 razy w tygodni. Co ważne, można używać kilku kosmetyków, na każdą część twarzy nakładając inną maseczkę w zależności od potrzeb.

Maseczka na twarz – jak stosować?

Aby działanie maseczki było naprawdę skuteczne, należy zastosować ją na oczyszczoną cerę. Najlepiej tuż po kąpieli, kiedy para wodna otworzyła pory, by składniki odżywcze mogły przedostać się do głębszych warstw skóry.

Wygodnym rozwiązaniem są maseczki w płachcie. Są to materiały nasączone składnikami odżywczymi, które wystarczy przyłożyć do twarzy i zostawić na 5-15 minut. Nie trzeba ich zmywać, a trzeba wiedzieć, że klasyczne maseczki z glinką nie zawsze chcą się dobrze usunąć.