Kosmetyki do twarzy

Hydrolat – czym jest i jak można go zastosować?

Coraz większy popyt na naturalne produkty sprawia, że inżynierowie z branży urody konstruują produkty, które mogą przysłużyć się nie tylko zdrowiu, lecz również wyglądowi. Takim wyjątkowym rozwiązaniem jest hydrolat o wielu rożnych zastosowaniach.

Hydrolat – co to takiego?

Hydrolat stanowi zestawienie świeżych roślin z parą wodną i powstaje w wyniku ich destylacji. Nazywana inaczej wodą kwiatową i roślinną, staje się powoli zamiennikiem między innymi toniku do oczyszczania twarzy. Ze względu na pH bliskiemu pH skóry, nie działa na jej szkodę, a wręcz przeciwnie. Potrafi ją oczyścić, nawilżyć oraz odżywić. Są to czynniki, których pragnie każda kobieta stosująca wszelkie kosmetyki na swoją twarz. Rodzaj hydrolatu dobiera się w zależności od rodzaju cery. Dobrze dobrany znakomicie wzmocni oraz uelastyczni każdą skórę.

 

Hydrolat i jego zastosowanie.

Jak już wspomniano środek ten z powodzeniem może zastąpić tonik, jako ostatni element pielęgnacji skóry. Spryskując twarz tą wodą kwiatową i delikatnie przecierając wacikiem, można sprawić, że na skórze nie zostanie żadne zanieczyszczenie. Skora, dzięki temu może swobodnie oddychać i regenerować się przez całą noc. Hydrolat można mieszać również z olejkami, serum oraz żelami hialuronowymi, co sprawia, że baza jego zastosowania rośnie. Jednak, ponieważ jest to w pełni naturalny środek pielęgnacyjny, posiada on krótką wartość przydatności, zwłaszcza wtedy, jeżeli nie ma konserwantów. Warto, więc przechowywać go w lodówce, aby mógł służyć dłużej.