Akcesoria

Pędzle do oczu

Mając nawet najlepszą paletkę cieni nie wykonamy precyzyjnego makijażu bez odpowiednich pędzli. Pędzle wykorzystywane do makijażu pozwalają dobrze zaaplikować cienie oraz je zblendować. Dzięki temu makijaż wykonana na staranny i utrzymuje się w nienagannym stanie przez długie godziny.

Podstawowe pędzle do makijażu oczu

Do makijażu oczu potrzebujemy około 4-5 pędzli. Wydaje się, że to duża ilość, jednak każdy pędzel jest potrzebny do czegoś innego. Najważniejszy jest pędzel do blendowania. Dzięki niemu precyzyjnie rozetrzemy granice cieni do powiek. Nie obejdzie się także bez pędzla do podkreślania załamania powieki (jest on mały, w kształcie kuleczki, możemy nim także podkreślić dolną powiekę), pędzla do nakładania cieni, do eyelinera.

Pędzel syntetyczny i z naturalnego włosia

Kupując pędzle mamy do wyboru wykonane z naturalnego włosia oraz syntetyczne. Naturalne włosie pochodzi od zwierząt, np. borsuka, kosy, wiewiórki. Ich dużym plusem jest to, że są miękkie, delikatne i idealne do aplikacji produktów. Do minusów możemy zaliczyć następujące rzeczy:

– mogą powodować uczulenie i alergię,

– trudniej się je pielęgnuje,

– szybciej się zużywają i odkształcają,

– pochłaniają więcej produktów, także są mniej wydajne.

Natomiast pędzle syntetyczne są przede wszystkim trwalsze i łatwiej je utrzymać w czystości. Wysokiej jakości włosie również jest miękki, a dodatkowo nie powodują uczulenia. Sprawdzą się one szczególnie weganom oraz miłośnikom zwierząt. Zwierzęta nie są angażowane do stworzenia pędzla z włosia syntetycznego.