Akcesoria do domowego manicure
Akcesoria

Akcesoria do domowego manicure

Domowy manicure nie musi być skomplikowany. Każda z nas może z powodzeniem ozdobić paznokcie bez konieczności kosztownej wizyty w salonie kosmetycznym. Wystarczy dobry lakier do paznokci, kilka dodatkowych akcesoriów i odrobina wyobraźni, bo zdobienie paznokci nie wymaga specjalnych umiejętności. Kilka prób i każda z nas może wyczarować na paznokciach prawdziwe cuda. A oto krótki przegląd niezbędnych produktów.

Lakiery do paznokci

Wybór w tej kategorii jest ogromny. Najlepsze lakiery do paznokci to te szybkoschnące, które zastygają zaledwie w kilka sekund. Są trwałe i wyglądają obłędnie. Niektóre z nich posiadają ulepszona formułę, co upodabnia je do żeli do paznokci. Są bardzo twarde i odporne na uszkodzenia. Taki manicure przetrwa nawet tydzień.

Zdobienia hybrydowe nie wiele różnią się od tych tradycyjnych, ale są jeszcze trwalsze. Dobre lakiery hybrydowe można już kupić niemal w każdej drogerii. Oczywiście technika nieco się różni, ale efekt jest zdecydowanie bardziej spektakularny. Mani hybrydowy pozostanie na paznokciach nawet do 4 tygodni.

Dobra suszarka do paznokci – lampa UV

W zależności od preferowanej techniki należy zaopatrzyć się w suszarkę lub lampę UV. Obie opcje to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. Suszarki do lakieru są tańsze, ale dobrą lampę również kupimy za mniej niż 100 zł.

Kolorowe dodatki do zdobień – lakiery z efektami specjalnymi

Aby stworzyć nowoczesne i modne zdobienie, potrzebne są jeszcze dodatki takie, jak np. brokat, folie holograficzne, czy szablony. Można  używać zarówno na tradycyjnym lakierze do paznokci, jak i na hybrydach.