Odżywka do rzęs do samodzielnego wykonania
Pielęgnacja - porady

Odżywka do rzęs do samodzielnego wykonania

Bez wątpienia gęste i wyraziste brwi oraz rzęsy stanowią atrakcyjną oprawę oka, dzięki której wyraz twarzy nabiera charakteru. Niestety nie każda kobieta może pochwalić się długimi i gęstymi rzęsami. Nie są one jednak skazane na doklejanie sobie sztucznych rzęs. Wystarczy trochę cierpliwości i systematyczności, aby rzęsy stały się mocne, piękne i długie. Z pomocą przychodzi szereg najróżniejszych odżywek do rzęs i to nie tylko tych sklepowych. Jak najbardziej można zrobić swoją własną odżywkę. Najważniejsze jest to, aby nakładać ją na rzęsy każdego dnia, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

Odżywka do rzęs do samodzielnego wykonania

Nie ma wcale potrzeby sięgania po jakieś chemiczne odżywki do rzęs o wątpliwej jakości, gdyż można zrobić je samodzielnie w swoim zaciszu domowym. Wystarczy zaopatrzyć się w pewne składniki do przygotowania takiej odżywki. Prostym sposobem na wzmocnienie i wydłużenie rzęs jest codzienne nakładanie na nie mikstury składającej się z olejku rycynowego, oleju kokosowego i witaminy W. Odżywkę do rzęs można przygotować także z wazeliny wymieszanej z olejkiem arganowym. Wystarczy wieczorem nałożyć odżywkę na rzęsy przy pomocy czystej szczoteczki do tuszu, dzięki czemu zostanie ona dokładnie i równomiernie rozprowadzona.

Co jeszcze się sprawdzi w roli odżywki do rzęs?

W celu wzmocnienia i odżywienia rzęs oraz przyśpieszenie ich wzrostu można zrobić odżywkę składającą się z aloesu, olejku rycynowego, olejku migdałowego i oliwy z oliwek. Można też sięgnąć po olejek konopny. Godne polecenia jest także stosowanie mleka na rzęsy.