zdobienia paznokci
Kosmetyki

Proste zdobienia paznokci, które może wykonać każdy

Moda na manicure nadal trwa. Coraz więcej osób korzysta z usług manicurzystek, aby uzyskać oryginalne zdobienia paznokci. Istnieje jednak wiele wzorów, które przy niewielkim nakładzie czasu i umiejętności można wykonać w swoim domu.

Podstawy malowania paznokci

Warto pamiętać o tym, że zanim postanowi się samodzielnie wykonać zdobienie paznokci dzięki https://www.cocolita.pl/paznokcie, trzeba mimo wszystko posiadać pewną praktyczną wiedzę na temat ich malowania. Przede wszystkim zawsze należy korzystać z bazy i topu, które zwiększają trwałość lakieru i zabezpieczają płytkę. Poza tym warto malować paznokcie dość dokładnie, nie najeżdżając przy tym na skórki.

zdobienia paznokciNaklejki winylowe

Naklejki, nazywane niekiedy również witrażami, umożliwiają stworzenie skomplikowanych wzorów w bardzo prosty i szybki sposób. Po pomalowaniu paznokcia wystarczy nakleić na wyschnięty lakier naklejkę, pomalować ją innym kolorem i odkleić. Tę technikę można wykonać zarówno przy lakierach tradycyjnych, jak i hybrydowych. Należy jednak pamiętać, aby odkleić naklejkę ze zdobieniem jeszcze przed utwardzeniem lakieru w lampie.

Zdobienia typu french

Paznokcie francuskie to jeden z bardziej popularnych i prostszych do wykonania wzorów zdobień paznokci. Cały paznokieć wystarczy pomalować bezbarwnym lub bladoróżowym lakierem. Następnie wolny brzeg paznokcia maluje się białym lakierem przy pomocy pędzelka do zdobień lub, co jest jeszcze prostsze, naklejając w wybranym miejscu szablon do frencha. Technika ta jest bardzo prosta, a efekt wydaje się naprawdę profesjonalny.