Kosmetyki

Do czego wykorzystać matowe cienie?

Moda na matowe cienie do powiek wcale nie przeminęła. Coraz częściej można znaleźć za to palety cieni, gdzie łączone są różne formuły, ale zawsze jest miejsce dla choćby kilku matowych cieni, które mogą stanowić bazę czy akcent kolorystyczny. Jednak niektóre matowe cienie można też wykorzystać w inny sposób. Co z nimi zrobić?

Matowa paleta z odcieniami uniwersalnymi

Jedną z najciekawszych palet cieni do powiek zawierających tylko matowe cienie jest naturallny matt Affect . Można w niej znaleźć kolory od białego po śliwkowy. Bez trudu tą jedną paletą da się zrobić cały makijaż oka nawet jeśli jest się osobom zaawansowaną w makijażu i wykorzystuje wiele kolorów na raz.

 

Jednak niektóre cienie można też wykorzystać jako cień do konturowania, korektor do brwi, puder rozświetlający czy róż. Przykładowo cień M-0106 można wykorzystać pod oczy do rozjaśnienia podkładu, aby ukryć cienie. Kolor M-0107 zmieszany z M-0110 może być pięknym różem do policzków, a kolory M-0103 i M-0105 mogą spokojnie służyć do konturowania lub jako bronzer do jasnej i ciemnej karnacji.

 

Makijaż cery paletę cieni

Dlatego też kupując paletę cienie do powiek nie trzeba się ograniczać tylko do używania jej na powieki. Z powodzeniem można ją też wykorzystać do makijażu cery. Jeśli tylko kolory nam się podobają. Warto też wiedzieć, że np. standardowy rozświetlacz do policzków można wykorzystać do makijażu oczu. Zawsze jednak trzeba sprawdzać czy na opakowaniu producent pozwala na kontakt danego produktu np. z okolicą oczu. Jeżeli nie ma zakazu to można z powodzeniem pobawić się takimi produktami.