Inne wpisy

Różne zdobienie paznokci

Zdobienie paznokci jest ostatnio bardzo popularne! Warto pomyśleć o nim zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy to wiele kobiet decyduje się na świąteczne motywy także na swoich paznokciach. Z całą pewnością jest to doskonały dodatek!

Jakie zdobienia paznokci warto wykonywać?

Technik zdobienia paznokci jest niesamowicie dużo. Dzięki temu każdy znajdzie, coś, co przypadnie mu do gustu. Doskonale wyglądają na przykład zdobienia w postaci gotowych naklejek. Można wybrać dowolne wzory oraz motywy i nawet samodzielnie w domu nakleić je na płytkę paznokcia, a potem zabezpieczyć odpowiednim lakierem. Oczywiście zdobienia można stworzyć też całkowicie samemu, po prostu malując po paznokciu przy użyciu cienkiego, specjalnego pędzelka oraz gęstego lakieru. Do tego potrzeba już nieco więcej doświadczenia, a przede wszystkim ogromnej precyzji.

Można też korzystać z brokatu lub specjalnych pyłków, które sprawiają, że płytka paznokcia mieni się różnymi odcieniami. Przydatne mogą okazać się także elementy wypukłe lub pyłki w postaci pluszu. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele i każda z nich prezentuje się tak samo wyjątkowo.

 

Gdzie można wykonać ozdobione paznokcie?

Oczywiście tego typu zdobienia można wykonać na paznokciach w każdym dowolnym salonie kosmetycznym, który posiada w swojej ofercie malowanie oraz zdobienie paznokci Cocolita. Oczywiście warto spróbować też samemu w domu. Dodatki, które ułatwiają ozdabianie paznokci, są tak popularne i ogólnodostępne, że z całą pewnością poradzi sobie z nimi każdy!