Inne wpisy

Świece zapachowe i ich uniwersalność w mieszkaniu

Świece nadają mieszkaniu niepowtarzalnego klimatu. Decydując się na świece do mieszkania należy wziąć pod uwagę czy mają tworzyć uroczystą, romantyczną, przytulną czy relaksującą atmosferę w domu. Oprócz zwykłych świec, do wyboru mamy także zapachowe, które wypełnią wnętrze pięknymi aromatami.

Akcent ozdobny w mieszkaniu

Świece mogą stanowić dekoracyjny akcent w pomieszczeniu. Warto dostosować je do charakteru mieszkania. Świeczki zapachowe w stylu glamour ozdobione są pięknymi złotymi czy srebrnymi wstążkami lub zatopione są w eleganckim szkle albo krysztale. Do skandynawskich wnętrz doskonale nadadzą się świece ozdobione kawałkami juty, przewiązane naturalnym sznurkiem, zatopione w słoikach oraz z elementami ususzonych roślin. Nowoczesne wnętrza lubią prostotę. W tym wypadku idealnie sprawdzą się proste świece zapachowe, bez zbędnych dodatków ustawione na ładnej tacy czy podstawce.

Nastrojowe świece w stylu SPA

Nic tak nie odpręża po ciężkim dniu jak relaksująca kąpiel w wannie. Chwile odprężenia zapewni ustawienie w pobliżu wanny świeczek zapachowych. Zapach świec powinien być dobrany do naszych preferencji i do naszego samopoczucia. Każdy z nas wie, jak ważna i pomocna jest aromatoterapia. 

Wybór zapachów jest ogromny. Zapachy kwiatowe, owocowe, leśne, kawy, zielonej herbaty, lawendy, ziół oraz przypraw. Każdy zapach może uwieść nasze zmysły i pozwolić zapomnieć o codzienności.

Dobrze jest, gdy aromat świec zostanie dobrany pod  zapach kosmetyków (w przypadku gdy używamy zapachowych kosmetyków). Unikniemy wtedy mieszania zapachów, co może spowodować odwrotny skutek od zamierzonego.

Świeczki zapachowe dostępne w ofercie sklepu Cocolita.pl