Kosmetyki do twarzy

Jak dbać o tłustą cerę?

Cera tłusta potrzebuje szczególnie starannej pielęgnacji. Jak o nią dbać aby zawsze wyglądała zdrowo i promiennie? Oto kilka sprawdzonych porad.

Dobrze dobrane kosmetyki to podstawa!

Cera tłusta często ma też skłonność do podrażnień, dlatego powinnyśmy starannie wybierać produkty do pielęgnacji. Częstym błędem jest stosowanie kosmetyków,  które w swoim składzie mają alkohol. Może on nadmiernie wysuszać naszą cerę, a to powoduje że wzmaga się naturalna produkcja sebum. A więc zataczamy błędne koło.  Podobnie jak alkohol mogą działać popularne mydła. Na szczęście wiele firm ma w swojej ofercie linie kosmetyków dedykowane paniom, które mają cerę tłustą bądź mieszaną.

Do mycia używajmy zamiast mydła odpowiednio dobranego żelu bądź pianki. Ten kosmetyk usunie zanieczyszczenia, a także martwe komórki skóry. Ważny jest też tonik. Ten produkt przywraca prawidłowe pH skóry. 

A co z nawilżaniem? Nawilżające kremy do twarzy powinna mieć każda kobieta. Panie, które mają cerę tłustą powinny wybierać kosmetyki, które mają lżejszą formułę i nie zapychają porów.

Kosmetyki do zadań specjalnych

W naszej kosmetyczne powinien pojawić się też peeling. Ten produkt pomaga oczyścić cerę zdecydowanie dokładniej niż żel. Do wyboru mamy dwa rodzaje: enzymatyczny i mechaniczny. Pamiętajmy żeby nie używać peelingów zbyt często 1-2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Możemy też zainwestować w maseczki. W drogeriach znajdziemy ich całą paletę. Odżywcze, oczyszczające, regenerujące. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie.
Kremy do twarzy dostępne w ofercie sklepu Cocolita.pl