Rodzaje tuszów do rzęs
Kosmetyki do twarzy

Rodzaje tuszów do rzęs

Tusz do rzęs to podstawowy kosmetyk do makijażu. Nawet kobiety, które twierdzą, że się nie malują – często używają tuszu. Jest to kosmetyk, który wygląda bardzo naturalnie. Jego użycie to drobiazg, który wyraźnie zmienia oprawę oka, nadając jej bardzo kobiecy i seksowny charakter.

Tusz pogrubiający

Czasami nazywany jest też dramatycznym. Tusz jest bardzo gęsty. Zwiększa objętość rzęs poprzez obklejanie ich dookoła. Tusz do rzęs Maybelline The Colossal Volume Express jest bardzo popularnym tuszem tego typy. Ma grubą, szczoteczkę o klasycznym kształcie, która doskonale wchodzi pomiędzy pojedyncze włoski,

Tusz przedłużający lub wydłużający

Jego zadaniem jest wydłużenie rzęs. Zawiera cząsteczki kaszmiru i polimery. Dobrym przykładem takiego tuszu jest tusz do rzęs Maybelline Illegal Length. Ma on specjalną, łukowato wygiętą szczoteczkę. Rozdziela ona włoski i nakłada produkt aż po same ich końce. Rzęsy należy malować bardzo dokładnie, aby uzyskać naturalny efekt.

Tusz podkręcający

Na efekt podkręcenia wpływa specjalny składnik mascary, a także szczoteczka, która ułatwia uzyskanie efektu wywiniętych rzęs.Jest ona bardzo podobna do szczoteczki wydłużającej. Działa jak zalotka. Podnosi rzęsy już od nasady i daje im uwodzicielski wygląd.

Tusz przedłużająco-pogrubiający

Takie tusze, które pełnią kilka funkcji na raz są bardzo chętnie kupowane. Dzieje się tak dlatego, że często trudno jest się zdecydować na jeden efekt… przecież chcemy mieć rzęsy grube i długie jednocześnie. Bez wybierania, na czym nam zależy najbardziej.

Przy wyborze produktu, oczekując wysokiej jakości, warto wziąć pod uwagę sprawdzoną markę i wybrać tusze do rzęs Maybelline: https://www.cocolita.pl/tusze-do-rzes/0,maybelline