Kosmetyki

Olejek do OCM- jaki wybrać?

Oczyszczanie twarzy olejem, czyli OCM jest bardzo modna i polecana metoda oczyszczania twarzy z makijażu i zanieczyszczeń. Jest ceniona za delikatność, skuteczność i dokładność działania oraz brak chemicznych składników.

Słynne OCM- na czym polega?

Nazwa może brzmieć tajemniczo, jednak w metodzie tej chodzi o wykorzystywanie olejków do usuwanie zanieczyszczeń ze skóry, zamiast tradycyjnych mydeł i żeli. Olejek do oczyszczania twarzy Cocolita to zwykle specjalnie dobrana mieszanka, która działa w sposób bardzo delikatny, nie przesuszając skóry i nie uszkadzając jej naturalnego płaszcza ochronnego. Najważniejszą zaletą OCM jest idealnie oczyszczona skóra, dobrze nawilżona, miękka i gładka.

Najlepsze oleje do OCM

Aby zabieg przyniósł jak najwięcej korzyści, warto dobrze wybrać stosowaną do oczyszczania mieszankę olejów. Podstawę stanowi zwykle olejek rycynowy łatwo dostępny w aptekach. Znajduje on zastosowanie w pielęgnacji włosów, wykazuje działanie oczyszczające, przeciwzapalne i łagodzące. Olejek rycynowy pozyskuje się z nasion rącznika pospolitego, ma gęstą konsystencję, jasnożółty kolor i słaby zapach.

Wymieszać go można z olejem jojoba. Pozyskuje się go z nasion krzewu Simmondsia Chinensis występującego na obszarze Ameryki Środkowej. Jest jasnożółtym, niemal przezroczysty o delikatnym, słabo wyczuwalnym zapach. Pod względem budowy chemicznej zaliczany jest do grupy płynnych wosków. Skład chemiczny oleju jojoba jest wyjątkowo bliski budowie ludzkiego sebum. Jego zaletą jest to, że może być on stosowany do wszystkich rodzajów skóry.