Kerastase - popularne kosmetyki do włosów
Kosmetyki,  Pielęgnacja - porady

Właściwa pielęgnacja cienkich włosów – zalety kosmetyków Kerastase

Utrzymanie włosów w dobrej kondycji może być trudne. Pasma nieustannie są narażone na wiele czynników zewnętrznych – poczynając od obciążającej stylizacji, a kończąc na zanieczyszczeniu powietrza. Jak więc dbać o włosy, by nie traciły na gęstości i sile?

Gęstość włosów to zdrowie włosów

Dbanie o włosy dobrze jest zacząć od zadbania o ich gęstość. Trudno wyobrazić sobie stylową fryzurę z cienkich pasm. Wszelkie modelowanie ułatwiają grube i pełne objętości włosy, które są także synonimem zdrowia. Warto podkreślić, że włosy mogą być z natury cienkie, jednak i wtedy dobrze jest dbać o ich odżywienie i wzmocnienie – preparaty zagęszczające włosy nie odmienią magicznie tego typu pasm, ale mogą pomóc w utrzymaniu ich w dobrej kondycji. W celu odnowy i odbudowy zniszczonych włosów często sięga się po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do danego rodzaju pasm. Poprawę gęstości zapewniają kosmetyki do włosów Kerastase (zobacz), które wraz ze stosowaniem zbilansowanej diety, mogą przynieść niemal natychmiastowe i długofalowe efekty. Zwiększenie wytrzymałości, objętości oraz poprawa sprężystości widoczne są już po pierwszym użyciu dzięki zawartości m.in. kwasu hialuronowego i glikopeptydów. Stosowanie szamponu, maski i serum marki Kerastase jednocześnie może znacznie zwiększyć efekty.

Problem dotyczy również panów

Choć mężczyźni zazwyczaj nie muszą borykać się z wyszukaną stylizacją włosów, brak gęstości, osłabienie i cienkie pasma dotyczą także ich głów. Idealną opcją na takie przypadki, jest wybór preparatów, które są przeznaczone dla panów, a więc tworzone z myślą o krótkich włosach. Kosmetyki Kerastase posiadają szampony i pasty, dzięki którym możliwe jest codzienne odżywienie i wzmacnianie pasm. Ciekawym produktem jest także aktywator gęstości włosów w tubce, który warto stosować np. przez miesiąc, by nadać fryzurze znacznej objętości i poprawić stan skóry głowy. Z kolei, utrwalenie z efektem grubości pasm oraz łatwość modelowania zapewnia pasta Kerastase Densifique, którą warto mieć w męskiej kosmetyczce.

Odnowa pasm może być długotrwałym procesem, jednak z pomocą odpowiednich kosmetyków na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać.