peeling oczyszczający
Kosmetyki do twarzy,  Pielęgnacja - porady

Sposoby na domowy peeling do twarzy

W sklepach można znaleźć bardzo szeroki wybór kosmetyków peelingujących do twarzy. Są one atrakcyjne w stosowaniu, skuteczne i zwykle niedrogie. Mimo to jednak warto poznać naturalne, domowe peelingi do twarzy, idealne wtedy, gdy zabraknie sklepowego preparatu albo wówczas, gdy chce się stosować w pełni naturalną pielęgnację. Takie peelingi działają równie skutecznie jak sklepowe, a przy tym mogą być jeszcze lepsze, na przykład nie podrażniać – dzięki temu, że są w pełni naturalne.

Kawowy peeling do twarzy

O kawowym peelingu do ciała pewnie słyszał już każdy. Świetnie złuszcza on martwe komórki naskórka, a przy tym ujędrnia i wyszczupla – dzięki zawartości kofeiny. Takie peelingi można kupić w sklepach, ale po co, skoro można przyrządzić je samodzielnie? Do twarzy taki peeling także świetnie się sprawdzi, a przy tym można go stosować na różne sposoby.

kawowy peeling do twarzy

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać fusy po zaparzonej kawie, ale można też użyć świeżej, zmielonej kawy i po lekkim zwilżeniu na dłoni starannie wymasować nią twarz. Możliwe jest też dodawanie do niej różnego rodzaju preparatów w celu stworzenia wygodnej do użytku pasty, ale nie jest to konieczne. Taki peeling jest superszybko do wykonania, a skóra po jego użyciu jest tak jedwabiście gładka, jak często po żadnym sklepowym peelingu. W dodatku jest to zupełnie naturalny sposób, nie trzeba więc bać się podrażnień. Dla wielu osób też wykonanie takiego peelingu do twarzy będzie niezwykle przyjemne ze względu na piękny, pobudzający zapach kawy.

Cukier

Cukier ma grubsze cząsteczki niż kawa, może więc w rzadkich przypadkach nieco podrażniać skórę, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, by zastosować drobniejszy cukier, dedykowany do wypieków czy też na przykład brązowy. Cukier także można zmieszać z jakimś składnikiem, na przykład żelem do mycia twarzy czy… tłustą śmietaną, ale tutaj także nie jest to konieczne. Warto jednak pamiętać, że cukier ma ostrzejsze drobinki, dlatego taki peeling twarzy trzeba wykonywać z większym wyczuciem.