Paznokcie

Żele do paznokci – najważniejsze informacje

Dzisiaj drogerie zawierają naprawdę całą masę różnego rodzaju produktów. Wśród nich znajdą się żele do paznokci. Czym one są? Do jakiego rodzaju manicure się sprawdzają? Co warto o nich tak naprawdę wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania znajdą się poniżej…

Żele do paznokci a manicure żelowy

Przede wszystkim zasadniczo żele do paznokci służą do wykonania bardzo modnego dzisiaj manicure żelowego. Na czym on polega? Otóż na początek standardowo dłonie i paznokcie muszą być dobrze oczyszczone. Następnie należy wybrać metodę przedłużania paznokci – na tipsie albo na szablonie. Zasadniczo jednak po warstwie primera czas na trzy warstwy żelu do paznokci, który pięknie modeluje i wydłuża paznokieć. 

Zalety żeli do paznokci

Przede wszystkim ich zaletą jest to, że przy ich pomocy można łatwo i szybko wydłużyć nawet króciutkie i bardzo łamliwe paznokcie. To jednak nie wszystko. Warto podkreślić, że panuje ogólny pogląd, że takie żelowe paznokcie prezentują się naprawdę całkiem dobrze i naturalnie. 

Żele do paznokci bez UV

Warto jednak zaznaczyć, że dzisiaj na sklepowych półkach pojawia się także coraz częściej oferta żeli do paznokci, ale bez konieczności utwardzania ich lampą UV. Tutaj wystarczy tak naprawdę posmarować lakierem paznokieć i gotowe. Warto jeszcze podkreślić, że te lakiery są bardziej wytrzymałe niż standardowo i że trzymają się spokojnie do około tygodnia, nie odpryskując. 

Podsumowując – warto zainteresować się żelami do paznokci – i w wersji utwardzanej i też tej zwykłej, bardziej codziennej.