Kosmetyki do twarzy

Co trzeba wiedzieć o aplikacji cieni do powiek?

Po cienie do powiek regularnie sięgają wszystkie kobiety, niezależnie od wieku. Czym powinno się kierować wybierając paletę cieni do powiek oraz w jaki sposób powinno się aplikować te produkty?

Jaką paletę cieni wybrać?

Szukając palety cieni warto zdecydować się na produkt, który ma wiele kolorów. Kilkanaście cieni w różnych barwach pozwala na stworzenie różnorodnych makijaży – dziennych, nadających się na co dzień do pracy, ale też mocniejszych. Dobrym wyborem będzie na przykład paleta cieni I Heart Chocolate, w której znajdują się produkty w jasnych oraz ciemnych kolorach, dzięki czemu bez trudu można stworzyć delikatny make-up, ale także tzw. smokey eyes idealnie nadające się na przykład na imprezę. 

Jak nakładać cienie?

Warto zdawać sobie sprawę, że nawet użycie bardzo dobrej jakościowo palety cieni I Heart Chocolate nie gwarantuje, że cienie będą wyglądać świetnie na powiece. Ogromną rolę odgrywa bowiem również sposób aplikacji produktu. Przede wszystkim przed rozpoczęciem nakładania poszczególnych kolorów należy nałożyć na powieki bazę, której zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry oraz przedłużenie trwałości produktu. Kolejnym punktem powinno być nałożenie tzw. cienia transferowego w jasnym kolorze na załamanie powieki – ten prosty krok umożliwi łatwe rozcieranie kolejnych, ciemniejszych kolorów. Następnie należy nakładać kolejne cienie na powiekę, dobrym pomysłem jest robienie tego warstwami do momentu, w którym uda się uzyskać pożądaną intensywność poszczególnych odcieni.

Paleta cieni I Heart Chocolate dostępna w ofercie sklepu Cocolita.pl.