Skóra okolic oczu znana jest ze swojej szczególnej delikatności. Znacznie cieńsza, w porównaniu do pozostałych obszarów twarzy, bardziej podatna na przesuszenie i powstawanie zmarszczek. Jej struktura pozbawiona jest, niestety, dużej ilości kolagenu i elastyny. Dla zachowania zdrowego wyglądu niezbędna jest zatem właściwa pielęgnacja, a dobry krem pod oczy to podstawa.
Zadbana skóra wokół oczu oraz staranny, dobrze wykonany makijaż idą w parze, znacząco wpływając na atrakcyjność a także stopień samooceny. Oczy pełnią też ważną rolę w komunikacji i wyrażaniu uczuć. Warto więc o nie dbać i wydobywać ich piękno.
Czynniki wpływające na skórę pod oczami
Wrażliwa skóra okolic oczu jest niezwykle podatna na podrażnienia, przesuszenie oraz tworzenie się zmarszczek mimicznych i grawitacyjnych. Szczególnie szkodliwe jest dla niej promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze, dym papierosowy czy też suchość panująca w klimatyzowanych pomieszczeniach. Ratunkiem może być prawidłowa pielęgnacja, która obejmuje dobrze dobrany do rodzaju skóry oraz wieku krem pod oczy. Istnieją kremy ukierunkowane głównie na uzyskanie działania przeciwzmarszczkowego. Inne zwalczają cienie pod oczami lub próbują poradzić sobie z nieestetycznymi workami. Kiedy zachodzi potrzeba intensywnego odżywienia skóry, warto sięgnąć po kremy o bogatym składzie. Nowoczesne kosmetyki poprzez swoje intensywne działanie nawilżające i napinające potrafią szybko poprawić wygląd skóry.
Krem na cienie pod oczami
Cienie pod oczami powstają w wyniku zastojów limfy oraz krwi. Mogą być również związane z płytkim położeniem naczyń krwionośnych, co jest uwarunkowane genetycznie. Nie zawsze więc wystarczy dobrze się wyspać, aby cienie zniknęły. Rozwiązaniem mogą okazać się niektóre zabiegi medycyny estetycznej. Zamiast jednak decydować się na kosztowne, inwazyjne propozycje gabinetów kosmetycznych, można wypróbować krem na cienie pod oczami. Na szczególną uwagę zasługują te, które mają działanie rozświetlające. Dodadzą skórze blasku, zmniejszą wrażenie zmęczenia. Doskonale sprawdzą się chłodzące żele i lekkie kremy. Warto, by zawierały w swoim składzie kofeinę pobudzającą krążenie krwi lub witaminę c uszczelniającą naczynia krwionośne.
Worki pod oczami można w pewnym stopniu ukryć
Delikatna skóra pod oczami narażona jest również na powstawanie obrzęków, potocznie zwanych workami. Spowodowane są one przede wszystkim zatrzymaniem limfy w czasie snu. Nie bez znaczenia ma także kruchość naczyń włosowatych i zaleganie wody w tkance łącznej. W przypadku obrzęków, podobnie jak cieni, idealne są produkty z kofeiną. Wśród kremów na worki pod oczami istnieją kremy z pigmentem kryjącym, które wyrównują kolor i rozświetlają okolice oczu. Można też sięgnąć po kremy z wyciągami ziołowymi. Godny uwagi jest zwłaszcza świetlik oraz arnika wspomagające krążenie krwi i limfy. Podobny potencjał posiada miłorząb japoński oraz zielona herbata.
Przy aplikacji kremu pod oczy warto też zastosować masażer, zaś kremy warto przechowywać w lodówce, aby uzyskać efekt przyjemnego chłodzenia.